nt_logo

Pierwsza tak otwarta deklaracja o chorobie Putina. Szef ukraińskiego wywiadu ujawnił jedną z diagnoz

Alan Wysocki

14 maja 2022, 10:26 · 3 minuty czytania
"Pucz, żeby usunąć Putina już trwa w Rosji, a prezydent jest poważnie chory na raka" – donosi Sky News, powołując się na szefa ukraińskiego wywiadu Kyryła Budanowa. To pierwsza nieanonimowa, otwarta deklaracja o domniemanej chorobie sprawcy inwazji na Ukrainę.


Pierwsza tak otwarta deklaracja o chorobie Putina. Szef ukraińskiego wywiadu ujawnił jedną z diagnoz

Alan Wysocki
14 maja 2022, 10:26 • 1 minuta czytania
"Pucz, żeby usunąć Putina już trwa w Rosji, a prezydent jest poważnie chory na raka" – donosi Sky News, powołując się na szefa ukraińskiego wywiadu Kyryła Budanowa. To pierwsza nieanonimowa, otwarta deklaracja o domniemanej chorobie sprawcy inwazji na Ukrainę.
Pierwsza otwarta deklaracja o chorobie Putina. Dyktator ma mieć nowotwór Fot. Angelika von Stockie / Face to Face / East News

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google.

  • Kyryło Budanow w rozmowie ze Sky News powiedział, że rosyjski dyktator jest chory na raka. Jak dodał, sytuacja jest "poważna"
  • Według deklaracji żołnierza, nie jest to jedyny problem, z którym ma zmagać się Władimira Putin. W rozmowie ze Sky News wspomniał o trwającym na Kremlu zamachu stanu
  • Według informacji wywiadowczych Budanowa większość działań wojskowych w Ukrainie zostanie sfinalizowanych do końca 2022 roku

To pierwsza tak otwarta deklaracja o chorobie Putina

– Prezydent Rosji Władimir Putin jest poważnie chory. Ma kilka chorób jednocześnie, a jedną z nich jest rak – powiedział dla Sky News Kyryło Budanow. Przypomnijmy, że dotychczas doniesienia o chorobach dyktatora Rosji pochodziły jedynie z anonimowych źródeł.

Czytaj także: "Wierzyłam, że tutaj umrę". Tatiana uciekła przed bandytami Putina, teraz mówi, co ją spotkało

Co więcej, Kryło Budanow jest szefem ukraińskiego wywiadu wojskowego. To on jako pierwszy ostrzegł opinię publiczną przed możliwą inwazją na Ukrainę. Co więcej, wojskowy bezpośrednio współpracuje i wymienia informacje z wywiadem brytyjskim i amerykańskim.

Ukraińskie wojsko otrzymuje niepokojące doniesienia również o stanie zdrowia psychicznego głowy Federacji Rosyjskiej. Na ten moment nie wyjaśniono, o co konkretnie może chodzić. – Możemy potwierdzić, że jest w złej kondycji psychicznej – stwierdził.

Czytaj także: Severski: Jutro może się okazać, że Putina już nie ma. Na jego miejscu byłbym w bardzo złym stanie

Budanow podzielił się także wiadomościami z frontu. – Punkt przełomowy wojny nastąpi w drugiej połowie sierpnia. Większość aktywnych działań bojowych zakończy się do końca tego roku – wyjaśnił dla Sky News.

Wszystkie choroby Władimira Putina

Liczne plotki i doniesienia o domniemanych chorobach Władimira Putina docierają do nas od początku inwazji Rosji na Ukrainę. Jak pisaliśmy w naTemat, w maju o jego zdrowiu wypowiedział się anonimowy oligarcha związany z Kremlem.

Czytaj także: Czy będzie III wojna światowa? Gen. Skrzypczak powiedział, kto naprawdę może ją wywołać

– Jest poważnie chory na raka krwi – powiedział. "Rak krwi" może oznaczać białaczkę lub nowotwór układu krwiotwórczego. Jeszcze na początku kwietnia niezależni dziennikarze rosyjscy pisali, że zbrodniarza wojennego aż 35 razy odwiedził onkolog Jewgienij Seliwanow.

Rosyjskiego dyktatora podejrzewa się także o chorobę Parkinsona. Główną orędowniczką tej tezy jest była brytyjska deputowana Louise Mensch. Była polityczka, a obecnie publicystka, powołała się na bliżej nieokreślone źródła w brytyjskim wywiadzie.

Czytaj także: Nie oddałbym życia za ten kraj, bo za co? Jako pierwszy stanę na granicy z Niemcami [FELIETON]

Co więcej, według nieoficjalnych doniesień, tuż po Dniu Zwycięstwa powinna odbyć się planowana operacja sprawcy ludobójstwa w Ukrainie.

Putina podejrzewa się także o branie sterydów lub korzystanie z medycyny plastycznej i estetycznej. Polityk ma wyjątkowo często przechodzić zabiegi z udziałem botoksu. Sugerowano wypełnianie policzków, podniesienie oczu oraz wygładzanie zmarszczek.

Czytaj także: Są kluczowym celem Putina i symbolem dla Rosjan. Kim są obrońcy Mariupola?

– Oczywiście człowieka, który inicjuje wojnę, tego typu wojnę oceniamy jako kogoś, kto do końca nie może być zdrowy. Natomiast są to dywagacje niemedyczne, takie ludzkie – powiedział w rozmowie z Anną Kaczmarek dla naTemat dr Michał Sutkowski.

Czytaj także: https://natemat.pl/412897,duma-panstwowa-proponuje-umieszczenie-polski-w-kolejce-do-denazyfikacji