nt_logo

Zapytali Terleckiego o skażenie Odry. Nagranie z jego wypowiedzią krąży w sieci

Dorota Kuźnik

13 sierpnia 2022, 17:23 · 2 minuty czytania
Kto odpowie za katastrofę ekologiczną na Odrze? Z pewnością nie Ryszard Terlecki, który na tak postawione przez dziennikarzy pytanie, odpowiedział, że "jest na urlopie". Nagranie podbija sieć.


Zapytali Terleckiego o skażenie Odry. Nagranie z jego wypowiedzią krąży w sieci

Dorota Kuźnik
13 sierpnia 2022, 17:23 • 1 minuta czytania
Kto odpowie za katastrofę ekologiczną na Odrze? Z pewnością nie Ryszard Terlecki, który na tak postawione przez dziennikarzy pytanie, odpowiedział, że "jest na urlopie". Nagranie podbija sieć.
Foto Olimpik / REPORTER
  • Po tym jak ustalono, że Odra została skażona silnie toksyczną substancją, trwają gorączkowe poszukiwania winowajców
  • Oprócz działań prokuratury, które mają pomóc w ustaleniu sprawcy zatrucia rzeki, posypały się już głowy we władzach organów kluczowych dla uniknięcia dramatycznych konsekwencji skażenia
  • Dziennikarze zapytali Ryszarda Terleckiego, czy wiadomo, kto poniesie odpowiedzialność za zdarzenia, ale polityk nie miał ochoty z nimi rozmawiać.

Ryszard Terlecki krótko odpowiedział, że "jest na urlopie". Filmik "Wyborczej", na którym polityk przechodzi korytarzem i od niechcenia rzuca Justynie Dobrosz-Oracz odpowiedź, że jest na urlopie, stał się viralem i krąży po sieci.

Nie pierwsza taka odpowiedź

Terlecki słynie z niewybrednych komentarzy. Wśród tych, które padły relatywnie niedawno można wymienić ten, w którym wicemarszałek Sejmu kazał posłance KO, Monice Wielichowskiej, "popatrzeć do lustra".

I to nie pierwsza taka uwaga pod adresem kobiety, bo kilka miesięcy wcześniej, Terleckiego ukarała sejmowa komisja etyki za użycie pod adresem kobiety określenia "kretynka", o czym pisaliśmy tutaj:

Czytaj także: Terlecki nazwał ją "kretynką". Pani Joanna dobitnie odpowiada wicemarszałkowi z PiS

Ryszard Terlecki pozwalał sobie również na szereg innych komentarzy, w tym pod adresem polityków opozycji. Jednym z ostatnich przykładów jest twitterowy wpis, w którym nazywa szefów ugrupowań opozycyjnych, "gromadą nieudaczników".

"Gromada nieudaczników z Tuskiem, Kosiniakiem czy Hołownią krytykuje rząd (?!) za inflację. Gdyby to oni rządzili mielibyśmy 60 procent inflacji jak w Turcji. Na szczęście mogą tylko jazgotać", pisał w lipcu na Twitterze polityk PiS.

Pod adresem opozycji padło jeszcze wiele innych określeń, natomiast nie brakło również kontrowersyjnych słów w stosunku do nielojalnych koalicjantów. O tym powiedział Terlecki podczas jednego z wywiadów. – W Prawie i Sprawiedliwości zwycięża przekonanie, że trzeba "odstrzelić" tych, którzy są nielojalni, którzy psują, szkodzą, podkładają nogi i rozpychają się – stwierdził wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS.

Internauci nie pozostają dłużni

Komentarze Ryszarda Terleckiego nie pozostają bez echa. Internauci lubują się w tworzeniu memów z Terleckim, a także w wypominaniu mu przyszłości. Po ostatnim, "urlopowym" komentarzu posła PiS, na Twitterze pojawiły się nawiązania do jego "udziału" w badaniu przyczyn katastrofy klimatycznej.

Czytaj także: Dziwne zachowanie Terleckiego w Sejmie. "Wypasiony marszałek buja się przaśnie" [WIDEO]

Internauci nie zapominają o szczegółach z prywatnego życia Ryszarda Terleckiego, które w swojej biografii ujawniła wokalistka, Kora Jackowska. Jak wskazała, to właśnie Terlecki, w czasach ich wspólnej młodości, miał wprowadzić ją "w świat seksu i narkotyków".

To z Ryszardem Terleckim Kora miała próbować marihuany i wąchać klej. Wyznania te do dziś wypominane są Terleckiemu przez internautów przy każdej możliwej okazji.