Jak podał portal Wirtualne Media, nową szefową Agencji Kreacji Filmu i Serialu Telewizji Polskiej została Magdalena Piekorz. Reżyserka ma w swoim dorobku spektakle Teatru Telewizji, ale także film fabularny "Pręgi", który był polskim kandydatem do Oscara.
Reklama.
Reklama.
Kim jest Magdalena Piekorz? To ona została nową szefową w TVP
Stanowisko szefa Agencji Kreacji Filmu i Serialu obejmie Magdalena Piekorz, ceniona reżyserka i scenarzystka filmowa oraz teatralna. Informację tę ujawnił portal Wirtualne Media.
Piekorz, absolwentka reżyserii na Uniwersytecie Śląskim, rozpoczęła swoją karierę w 1997 roku, tworząc dokumenty o tematyce społecznej, takie jak życie w liceum prowadzonym przez zakonnice czy codzienność Polaków w Chicago. Jej pierwszy film fabularny, "Pręgi", z Michalem Żebrowskim i Janem Fryczem w rolach głównych, reprezentował Polskę w wyścigu o Oscara i zdobył Złote Lwy na Festiwalu Filmowym w Gdyni.
Po tym sukcesie Piekorz na jakiś czas wycofała się z branży filmowej, zwłaszcza po ciężkiej chorobie w 2015 roku, która uniemożliwiła jej pracę. W latach 2018-2021 pełniła funkcję dyrektora artystycznego Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.
Reżyserka ma na swoim koncie liczne dokumenty, w tym "Dziewczyny z Szymanowa", "Franciszkański spontan", "Przybysze", "Labirynt", "Znaleźć, zobaczyć, pochować", "Chicago". Wśród jej filmów fabularnych wyróżniają się "Senność" i "Zbliżenia".
Magdalena Piekorz reżyserowała również dla Teatru Telewizji, m.in. "Techniki negocjacyjne", a w teatrze wystawiała na scenie takie spektakle jak "Doktor Haust", "Łucja szalona", "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków", "Oliver!", "Hotel Nowy Świat", "Wizyta starszej pani", "Czyż nie dobija się koni?".
"Pytanie na Śniadanie" ma nową szefową
Od grudnia na Woronicza rozpoczęły się gwałtowne zmiany. W wyniku realizacji obietnic ws. reformy mediów publicznych, zadeklarowanych przez byłą opozycję, z pracą pożegnało się wielu ludzi mediów, którzy byli kojarzeni z promowaniem linii Prawa i Sprawiedliwości.
W efekcie tej zmiany, z anteny TVP zniknęli Michał Rachoń, Danuta Holecka, Miłosz Kłeczek oraz Adrian Borecki. Ci czterej kontrowersyjni byli pracownicy Telewizji Polskiej nie zeszli jednak ze sceny medialnej, szybko znajdując nowe miejsce pracy w TV Republika.
W sektorze związanym z rozrywką i lifestylem w TVP też zaszły zmiany. Niedawno ogłoszono, że "Pytanie na Śniadanie" ma nową dyrektorkę programową. Kinga Dobrzyńska zdaje się wprowadzać świeże powiew, przywracając na antenę tematy, które przez ostatnie lata były zauważalnie pomijane w programie.
W efekcie w ostatnich dniach w śniadaniówce TVP nie dość, że rozmawiano z parami jednopłciowymi o sytuacji społeczności LGBT+ w Polsce, to poruszono także kwestię in vitro. Cichopek i Kurzajewski gościli małżeństwo, które podzieliło się swoimi przeżyciami związanymi z tą metodą. Obecny był również ekspert od leczenia niepłodności.
Redaktorka, reporterka, koordynatorka działu show-biznes. Tematy tabu? Nie ma takich. Są tylko ludzie, którzy się boją. Szczera rozmowa potrafi otworzyć furtkę do najbardziej skrytych zakamarków świadomości i rozjaśnić umysł. Kocham kolorowych i uśmiechniętych ludzi, którzy chcą zmieniać szarą Polskę. Chcę być jedną z tych osób.