"Szkło kontaktowe" niespodziewanie przerwane. W siedzibie TVN ogłoszono alarm pożarowy

Anna Świerczek
26 lipca wieczorem w siedzibie TVN przy ul. Wiertniczej ogłoszono alarm pożarowy, przez co w TVN24 przerwano emisję "Szkła kontaktowego". Stacja nie wyemitowała też zaplanowanego w ramówce na kolejne minuty magazynu "Dzień po dniu". Nieoficjalnie wiadomo, że w tym czasie ewakuowano ludzi z całego gmachu telewizji.
26 lipca wieczorem w siedzibie TVN ogłoszono alarm pożarowy, przez co w TVN24 przerwano emisję "Szkła kontaktowego". Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Gazeta
Komunikat informujący o zagrożeniu pożarowym włączył się w siedzibie TVN przy ul. Wiertniczej w Warszawie w poniedziałek ok. godz. 22:40. Słychać go było w studiu, w którym Tomasz Sianecki i Michał Kempa prowadzili "Szkło kontaktowe".

Gospodarze programu początkowo żartowali z zaistniałej sytuacji, ponieważ pierwszy komunikat został przerwany i nadano inny, informujący o tym, że zagrożenie pożarowe już minęło.

Sprawa jednak szybko stała się poważna, bo po kilkudziesięciu sekundach ponownie wybrzmiał komunikat o zagrożeniu pożarowym. Wówczas widzów zaproszono na przerwę reklamową, po której nie wznowiono już audycji. Stacja nie wyemitowała też zaplanowanego w ramówce na kolejne minuty magazynu "Dzień po dniu".

Według ustaleń portalu Wirtualne Media po włączeniu się alarmu pożarowego zgodnie z procedurami bezpieczeństwa wszystkie osoby musiały opuścić siedzibę TVN. Ewakuację relacjonował na żywo w swoich mediach społecznościowych Michał Kempa. – Żyjemy, alarm był prawdziwy i to nie były ćwiczenia. Póki co nic się nie pali i nic nie wybucha – opisywał dziennikarz. – Nie damy się tak łatwo! – podkreślał.
TVN Grupa Discovery na razie nie odniosła się oficjalnie do zaistniałej sytuacji, ale we wtorek rano TVN24 nadawał już zgodnie ze swoją ramówką, a dziennikarze informowali, że "mają się dobrze".


"Dzień dobry!! Tak tak, mamy się dobrze. Jest bezpiecznie. Dziękujemy za troskę" – napisała we wtorek rano dziennikarka TVN Joanna Kryńska.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie głośno jest o TVN Grupa Discovery ze względu na wygaszającą wkrótce koncesję TVN24, a także z powodu promowanego przez Marka Suskiego projektu ustawy "lex TVN", który de facto zakłada, że amerykański koncern Discovery – jako podmiot spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego – zostałby zmuszony do sprzedaży udziałów w TVN.

Jak informowaliśmy w naTemat.pl, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nadal nie podjęła jednoznacznej decyzji ws. przedłużenia koncesji TVN24 na emisję satelitarną, z kolei projektowi ustawy "lex TVN" coraz baczniej przygląda się Departament Stanu USA.
Czytaj także: Kiedy wygasają koncesje TVN? Kanał TVN24 może przestać nadawać już we wrześniu

Posłuchaj "naTemat codziennie". Skrót dnia w mniej niż 5 minut