Ależ umiejętności! Nagranie ratowników z Turcji zachwyca ludzi na całym świecie

Alan Wysocki
15 lutego 2022, 18:01 • 1 minuta czytania
Ratownicy medyczni z Turcji zaczęli prowadzić własny kanał w serwisie TikTok. Pokazują młodym odbiorcom, jak wygląda ich codzienna praca. Największą uwagę przykuwa sposób, w jaki poruszają się po mieście, gdy kierują karetką na sygnale. Jedno z nagrań zdobyło już 21 milionów wyświetleń.
Turcja. Ratownicy medyczni pokazali, co oznacza jeżdżenie karetką Fot. TikTok / Paramedicalofficial

Paramedicofficial – to konto na TikToku prowadzi grupa ratowników z Turcji. W ostatnich dniach inicjatywa medyków spotkała się z niezwykłą popularnością. Materiały z jazdy karetką na sygnale wyglądają, jak z dobrego filmu akcji.


Ich film obejrzało 21 milionów użytkowników TikToka. Ratownicy z Turcji pokazali swoją pracę

Szczególny podziw budzi praca kierowcy, który w ciągu kilku sekund potrafi slalomem ominąć ustępujące mu pojazdy na zakorkowanej ulicy. W komentarza internauci przekonują, że osoba prowadząca karetkę powinna zostać rajdowcem.

Na nagraniach widzimy jak kierowca błyskawicznie, a przede wszystkim precyzyjnie omija zakorkowane ulice. W przypadku licznych interwencji medyków nawet sekundy mogą zadecydować o szansie na przeżycie pacjenta.

Czytaj także: Mężczyzna spędził na kwarantannie ponad rok. Wykonał już 78 testów na obecność wirusa

Co najważniejsze, kierowca ambulansu na 15 opublikowanych nagraniach ani razu nie doprowadził nawet do otarcia samochodu innego uczestnika ruchu drogowego.

O tureckiej ekipie ratunkowej zrobiło się głośno także w tamtejszej prasie. W ostatnich dniach ich nagrania pokazano w jednym z serwisów informacyjnych.

Najpopularniejszy materiał grupy "Paramedic" zdobył 21 milionów wyświetleń. Pozostałe nagrania obejrzało od kilkuset tysięcy do kilku milionów użytkowników TikToka.

Przypomnijmy, że po włączeniu sygnałów świetlnych lub dźwiękowych karetka staje się uprzywilejowanym pojazdem w ruchu drogowym. Pozostali kierowcy, bez wzglądu na sytuację, mają obowiązek jak najszybciej przepuścić ratowników medycznych.

Czytaj także: Protest ratowników medycznych. "22,88 zł na godzinę. Za ratowanie ludzkiego życia. To jest żart"

W przypadku zakorkowanych dróg najpopularniejszą metodą jest "korytarz życia". Wówczas wszystkie samochody zjeżdżają na krawężniki, by utworzyć osobny pas dla ambulansu.

Dowiedz się więcej o pracy ratowników medycznych