"Nie jestem w stanie płakać". Zełenski udzielił niemieckim mediom emocjonalnego wywiadu

Alan Wysocki
08 kwietnia 2022, 23:24 • 1 minuta czytania
W piątek rano Rosjanie uderzyli w dworzec kolejowy w Kramatorsku. W wyniku ataku zginęło kilkudziesięciu cywilów. Chwilę po napaści Wołodymyr Zełenski udzielił wywiadu dla niemieckiego dziennika "Bild". – Nie jestem w stanie już płakać – powiedział, odnosząc się do kolejnej masakry.
Wołodymyr Zełenski o inwazji Rosji: Nie jestem w stanie już płakać Fot. Ronaldo Schemidt / AFP / East News

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google.


Wołodymyr Zełenski o zbrodni w Kramatorsku: Nie jestem w stanie już płakać

– Nie jestem w stanie już płakać. To jest nasze życie wojenne. To był dziś tragiczny poranek, przed tak ważnym spotkaniem. Do tych poświęceń nie można się przyzwyczaić – powiedział dla "Bilda" Wołodymyr Zełenski.

Czytaj także: Brutalna egzekucja rosyjskiego żołnierza. "The Times" potwierdził autentyczność nagrania

Przypomnijmy, że do zbrodni doszło w dniu wizyty Ursuli von der Leyen w Kijowie. Przewodnicząca Komisji Europejskiej odwiedziła także Buczę, gdzie zabito kilkuset cywilów, głównie mężczyzn w wieku 16-60 lat.

– Tak, czuję nienawiść do Rosji, do rosyjskich żołnierzy. Kiedy widzę te obrazy przed oczami. Zamordowane dzieci bez nóg, bez rąk. To uraza, to okropne – dodał prezydent Ukrainy.

Czytaj także: Prezydent Niemiec chce ukarania Putina i Ławrowa. "Powinni stanąć przed trybunałem"

– Wtedy myślisz o rodzicach zmarłych dzieci. Wtedy myślisz, że nigdy nie przeżyją tych chwil ze swoimi dziećmi – zaznaczył. Zełenski ocenił także postawę Niemiec wobec inwazji Rosji. – Tak, niektóre kraje, w tym Niemcy, są przeciwne embargo na ropę i gaz. Cieszę się, że piąty pakiet sankcji UE obejmuje embargo na węgiel i drewno – stwierdził.

Czytaj także: Olbrzymi cios dla rosyjskich oligarchów. Mały NATO-wski kraj również nakłada sankcje

Jak dodał, na przestrzeni ostatniego miesiąca postawa Olafa Scholza zmieniła się. – Bądźmy szczerzy: retoryka Niemiec uległa zmianie. Niemcy są konserwatywne i zimne, ale pociąg ruszył – sprostował.

Podczas wspólnej konferencji z Ursulą von der Leyen polityk podziękował jednak za podjęte przez Zachód działania. – Dziękuję całemu światu, Ursuli von der Leyen i Unii Europejskiej za politykę sankcyjną – przekazał.

Czytaj także: https://natemat.pl/405877,olaf-scholz-i-boris-johnson-jednoznacznie-o-wsparciu-militarnym-dla-ukrainy

Dowiedz się więcej o inwazji Rosji na Ukrainę