Bryska zwierzyła się, że choruje na depresję. Opowiedziała o pierwszych objawach i leczeniu
- Bryska zabrała głos w sprawie depresji. Sama choruje na tę chorobę
- W najnowszym wywiadzie opowiedziała o swoich odczuciach i leczeniu
Gabriela Nowak-Skyrpan, znana w świecie artystycznym jako Bryska, wylansowała już kilka hitów. Jej piosenki takie jak: "Mam kogoś lepszego", "Sennik" czy "Odbicie" zyskały popularność w serwisach streamingowych i często możemy je usłyszeć w radiu.
Młoda artystka na też na swoim koncie współpracę z innymi artystami. Pisała piosenki m.in. dla Dody. To ona stoi za słynnym już utworem "Melodia ta". Choć Bryska coraz częściej pojawia się przed kamerą, to o jej życiu niewiele wiadomo.
Bryska o początkach depresji. "Nie wiedziałam, jak może być inaczej"
Ostatnio udzieliła jednak wywiadu dla "Vivy", gdzie otworzyła się nieco w kwestii swojej walki z depresją. Przyznała, że o problemach mówi często poprzez swoje utwory. – Gdy tworzę, nie boję się wyrażać siebie, poza sceną jest na odwrót – wspomniała.
– Od dłuższego czasu choruję na depresję i uważam, że nie wolno się jej wypierać. Ta choroba ma w Polsce bardzo małą świadomość społeczną. Wiele osób mówi, że gdy rano wstaje i się źle czuje, twierdzi, że ma depresję. A to naprawdę coś znacznie poważniejszego – zaznaczyła.
W dzieciństwie była bardzo wrażliwa i każde słowa od rówieśników czy nauczycieli odciskało na niej wielkie piętno. Zaczęła odczuwać chroniczny smutek i zmęczenie. Wszystko wokół wydawało jej się "bezwartościowe i ciemne".
– Nie wiem, kiedy dokładnie się to zaczęło. W pewnej chwili stałam się tożsama z tą chorobą. Nie pamiętałam nawet, jak wyglądało życie przed nią i nie wiedziałam, jak może być inaczej – dodała.
Tamten okres trwał dość długo, zanim Bryska wybrała się na leczenie. Miała problem z tym, aby poprosić o pomoc. Najpierw o swoim problemie wspomniała mamie. Młoda wokalistka miała to szczęście, że mogła liczyć na wsparcie rodziny.
– Uważam, że temat depresji czy innych chorób psychicznych jest niezwykle ważny, ponieważ dostęp do pomocy psychologicznej jest niezwykle ciężki. Mam nadzieję, że niebawem się to zmieni – podsumowała.
Znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze?
– Telefon interwencyjny dla osób w trudnej sytuacji życiowej Kryzysowy Telefon Zaufania – wsparcie psychologiczne: 116 123 czynny codziennie od 14.00 do 22.00 – Całodobowe centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym: 800 70 22 22 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 – Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej zadzwoń pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.