Polacy czekali na ten film i się doczekali. "Prawdziwy ból" już na VOD
"Prawdziwy ból" już na VOD. Gdzie obejrzeć film Jessego Eisenberga?
"Prawdziwy ból" to amerykański dramat komediowy wyreżyserowany i napisany przez odtwórcę roli Marka Zuckerberga w filmie "Social Network", czyli Jessego Eisenberga, który z dumą opowiada w Hollywood, że ma polskie pochodzenie. – jego rodzina wywodzi się z Krasnegostawu, miasta leżącego w województwie lubelskim.
Eisenberg nie tylko nadzorował zdjęcia do filmu i odpowiadał za scenariusz, ale wystąpił również w jednej z dwóch głównych ról. Fabuła skupia się na historii dwóch kuzynów ze Stanów Zjednoczonych, którzy wybierają się w podróż po Polsce, by prześledzić losy przodków i oddać hołd swojej zmarłej prababci. David jest introwertykiem, zaś Benji maskuje swoją żałobę i życiowe problemy humorem. Ich interakcje skłonią widzów do zastanowienia się na tym, czym jest tytułowy "prawdziwy ból".
Jak możemy się domyślić, Eisenbergowi przypadła rola spokojniejszego z kuzynów, zaś tego ekstrawertycznego zagrał Kieran Culkin, gwiazdor serialu "Sukcesja", za który zdobył Złoty Glob i BAFTĘ.
W obsadzie produkcji wytwórni Searchlight Pictures wymieniono też takie nazwiska jak m.in. Jennifer Grey ("Dirty Dancing"), Will Sharpe ("Biały Lotos"), Kurt Egyiawan ("Ród smoka"), Liza Sadovy ("Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street"), Daniel Oreskes ("Zbrodnie po sąsiedzku") oraz Ellora Torchia ("Midsommar. W biały dzień").
"Prawdziwy ból". Cena filmu na VOD
Polska premiera "Prawdziwego bólu" odbyła się na początku listopada zeszłego roku i niecałych dwóch miesiącach zagościła w ofercie serwisów VOD. Film Eisenberga znajdziemy już w usłudze sklepu Prime Video (44,99 zł za wersję SD, a 49,99 za wersję HD), Rakuten (taka sama cena za SD i HD + 4K) i Megogo (kwota taka sama jak u konkurencji).
Przypomnijmy, że hit opowiadający o kraju nad Wisłą, który otrzymał niedawno nominacje do Złotych Globów i jest jednym z najważniejszych pretendentów do nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej (Oscarów), był kręcony w znaczącej mierze w Polsce.
Ze znanych nam lokacji można wymienić Warszawę (m.in. Plac Krasińskich w Śródmieściu, POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich przy ulicy Mordechaja Anielewicza i stację Warszawa Olszynka Grochowska na Pradze Południe), Radom, Lublin (ulica Grodzka i Państwowe Muzeum na Majdanku), a także Krasnystaw.