nt_logo

"W tym interes miał Putin". Suski zapewnia, że są dowody na zamach

Alan Wysocki

11 kwietnia 2022, 09:13 · 2 minuty czytania
Marek Suski powiedział, że Antoni Macierewicz dysponuje dowodami na zamach, do którego miało dojść w Smoleńsku. Jak dodał, wciąż nie jest znany sprawca katastrofy, choć "w tym interes miał Putin". – Byli świadkowie, którzy mówili, że widzieli na niebie błysk – zaznaczył na antenie RMF FM.


"W tym interes miał Putin". Suski zapewnia, że są dowody na zamach

Alan Wysocki
11 kwietnia 2022, 09:13 • 1 minuta czytania
Marek Suski powiedział, że Antoni Macierewicz dysponuje dowodami na zamach, do którego miało dojść w Smoleńsku. Jak dodał, wciąż nie jest znany sprawca katastrofy, choć "w tym interes miał Putin". – Byli świadkowie, którzy mówili, że widzieli na niebie błysk – zaznaczył na antenie RMF FM.
Marek Suski o katastrofie smoleńskiej: Interes miał Władimir Putin Fot. Zbyszek Kaczmarek / Reporter / East News

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google.

  • Jarosław Kaczyński oficjalnie ogłosił, że w Smoleńsku mieliśmy do czynienia ze "zbrodnią i zamachem". Wciąż jednak nie wykryto sprawców rzekomego ataku na życie Lecha Kaczyńskiego i pozostałych ofiar katastrofy lotniczej
  • – Zamachu najprawdopodobniej dokonał ten, kto miał w tym interes, a interes miał Putin – wyjaśnił na antenie RMF FM. Jak zaznaczył, sprawcę zamachu wciąż trzeba ustalić
  • Marek Suski powiedział także o bliżej nieokreślonych świadkach, który "widzieli na niebie błysk"

Marek Suski o katastrofie smoleńskiej: Interes miał Władimir Putin

Polityk Prawa i Sprawiedliwości został zapytany o raport Antoniego Macierewicza. Przypomnijmy, że dopiero w poniedziałek o godzinie 11:00 mają zostać przedstawione rzekome dowody potwierdzające tezę Jarosława Kaczyńskiego o zamachu. Dlaczego jednak prokuratura nie poinformowała o nowych dowodach ani nie postawiła nikomu zarzutów?

Czytaj także: Macierewicz (znowu) zapowiada ujawnienie raportu smoleńskiego. "Nastąpi zasadnicza zmiana"

– W raporcie z pewnością będą dowody. Nie wiem, czemu nie ma ich prokuratura. Być może je ma. Mieć dowody zamachu, a postawić komuś zarzuty to dwie różne rzeczy. Mamy dowody na zamach, a nie ma dowodów na konkretne sprawstwo – powiedział w poniedziałek rano w RMF FM Marek Suski.

– Z pewnością Antoni Macierewicz ma większą wiedzę niż prokurator. Tak sądzę. Prokurator ma wiele informacji i to też w wyniku ustaleń prac komisji Macierewicza – dodał. Jak wyjaśnił, już w 2010 roku podejrzewano, że katastrofa smoleńska nie była przypadkiem.

Czytaj także: Odlot Macierewicza. Połączył katastrofę smoleńską z wojną w Ukrainie

– Od początku było podejrzenie, że przebieg tej katastrofy był inny. Byli świadkowie, którzy mówili, że widzieli na niebie błysk – zaznaczył. Suski podkreślił jednak, że konieczne jest ustalenie sprawców rzekomego zamachu.

"Putin jest mściwy, a Lech Kaczyński mu się naraził"

– Nie mówimy, że Władimir Putin dokonał zamachu, ale że był zamach. Zamachu najprawdopodobniej dokonał ten, kto miał w tym interes, a interes miał Putin, który jest mściwy, a Lech Kaczyński mu się naraził – zasugerował.

Czytaj także: Skandaliczny wpis pracownicy Muzeum Powstania Warszawskiego w rocznicę katastrofy smoleńskiej

Jak wyjaśnił Suski, raport rządu Platformy Obywatelskiej o wypadku były "kłamstwem". Zwrócił uwagę na "różne fakty", które wskazywały na zamach. Jak pisaliśmy w naTemat, w podobnym tonie wypowiedział się Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS zapewnił, że "ma odpowiedzi", choć wciąż nie zostały one przedstawione. – Dowody trzeba umieć zebrać, to było niesłychanie trudne, ale udało się. Dzisiaj wiemy, co się stało. Mamy tę odpowiedź. Pełną i konkretną – powiedział w niedzielę na Krakowskich Przedmieściach.

Czytaj także: https://natemat.pl/406096,rocznica-katastrofy-smolenskiej-mimo-protestow-w-kraju-zawyly-syreny