nt_logo

To oni stoją za przerwanym tournée Kaczyńskiego? "Często siedzą u prezesa i rozmawiają"

Michał Koprowski

02 sierpnia 2022, 16:09 · 2 minuty czytania
Kilka dni temu okazało się, że objazdówka Jarosława Kaczyńskiego po Polsce została przerwana. Okazuje się, że za całe przedsięwzięcie odpowiedzialni są PR-owcy Anna Plakwicz i Piotr Matczuk, którzy "często siedzą u prezesa i rozmawiają".


To oni stoją za przerwanym tournée Kaczyńskiego? "Często siedzą u prezesa i rozmawiają"

Michał Koprowski
02 sierpnia 2022, 16:09 • 1 minuta czytania
Kilka dni temu okazało się, że objazdówka Jarosława Kaczyńskiego po Polsce została przerwana. Okazuje się, że za całe przedsięwzięcie odpowiedzialni są PR-owcy Anna Plakwicz i Piotr Matczuk, którzy "często siedzą u prezesa i rozmawiają".
Za koncepcją tournée Kaczyńskiego po Polsce mają stać PR-owcy Anna Plakwicz i Piotr Matczuk Fot. Łukasz Solski / East News
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej
  • Jarosław Kaczyński przerwał swój objazd Polski. Pomimo wielu wpadek prezesa, politycy partii rządzącej tłumaczą, że okres wakacyjny to "kiepski czas na takie tournée"
  • Za całe przedsięwzięcie - jak podaje gazeta.pl - odpowiedzialni są PR-owcy Anna Plakwicz, Piotr Matczuk
  • Według portalu Prawo i Sprawiedliwość powołało sztab wyborczy, którym mają kierować właśnie Plakwicz oraz Matczuk

Plakwicz i Matczuk "często siedzą u prezesa i rozmawiają"

"Zorientowana" osoba przyznaje w rozmowie z portalem gazeta.pl, że Anna Plakwicz i Piotr Matczuk, którzy odpowiadają za organizację objazdówki Jarosława Kaczyńskiego, "często siedzą u prezesa i rozmawiają".

W ubiegłym roku Anna Plakwicz otrzymała posadę w banku PKO BP. Z kolei Piotr Matczuk dostał pracę w PKN Orlen. Poza pracą dla Spółek Skarbu Państwa PR-owy duet od kilkunastu lat jest także zaangażowany w politykę wizerunkową na rzecz Prawa i Sprawiedliwości.

Specjaliści od Public Relations mają służyć dobrą radą na Nowogrodzkiej i – jak wskazują rozmówcy portalu z partii rządzącej – stoją za koncepcją tournée Kaczyńskiego po Polsce.

Oficjalnie objazdówka została przerwana z powodu wakacji. Prezes ma kontynuować swoją podróż we wrześniu. Sekretarz generalny partii Krzysztof Sobolewski tłumaczył, że powodem przerwania tournée jest wcześniej zaplanowany urlop.

Nieudana prekampania Prawa i Sprawiedliwości?

Nawet politycy PiS w nieoficjalnych rozmowach wskazują, że podczas dotychczasowych wizyt prezesa zabrakło spójności przekazu. Okres wakacyjny miał być okazją dla Prawa i Sprawiedliwości, aby na poważnie ruszyć z prekampanią.

Tymczasem Jarosław Kaczyński popełnia poważne błędy. Myli miasta oraz nazwiska i obraża społeczność LGBT, w międzyczasie poruszając kwestię reparacji od Niemiec. Nic zatem dziwnego, że wizytom prezesa zaczęły towarzyszyć stanowcze protesty.

– Nie było niczego nowego w tym objeździe. Czy ktokolwiek po 8 latach rządów PiS złapie się na to? Twardy elektorat tak, ale jak pozyskać "normalsów", którzy dają wygraną? – wskazuje jeden z rozmówców portalu.

Wpadki Jarosława Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński od kilku tygodni jeździł po Polsce, aby spotykać się z wyborcami, opowiadać o szeregu sukcesów PiS i składać kolejne obietnice.

W odwiedzinach prezesa okazję widzieli także przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości. W Gnieźnie kolumna samochodów, którą podróżował Kaczyński, została obrzucona jajkami. W Inowrocławiu policja użyła gazu pieprzowego wobec protestujących.

Nie zabrakło również kilku wpadek. W Koninie, mówiąc o reperacjach wojennych od Niemiec, Kaczyński stwierdził, że osoby, które nie chcą się ich domagać, cierpią na "kompleks sztokholmski". Jednak wymowa przymiotnika okazała się nie lada wyzwaniem, a prezes postanowił się poddać, wskazując, że "chodzi o Sztokholm".

Na wiecu w Gnieźnie oznajmił, że "młodzież jest pod bardzo wielkim wpływem smartfonu, mówiąc w przenośni". Na domiar złego podczas wcześniejszych spotkań w ramach swojego tournée mylił Brejzę z Mejzą, a Inowrocław z Włocławkiem.