nt_logo

Kolejny zwrot w sprawie Pawła P. "Otwierał komputer Iwony przy Rutkowskim"

Alan Wysocki

23 grudnia 2022, 17:55 · 3 minuty czytania
Były analityk Komendy Głównej Policji Marek Siewert rzucił nowe światło na sprawę Iwony Wieczorek. Powiedział, że Paweł P. otwierał komputer kobiety w obecności jej matki i Krzysztofa Rutkowskiego. – Paweł P. był w mieszkaniu Iwony w obecności różnych osób – powiedział dla "Faktu".


Kolejny zwrot w sprawie Pawła P. "Otwierał komputer Iwony przy Rutkowskim"

Alan Wysocki
23 grudnia 2022, 17:55 • 1 minuta czytania
Były analityk Komendy Głównej Policji Marek Siewert rzucił nowe światło na sprawę Iwony Wieczorek. Powiedział, że Paweł P. otwierał komputer kobiety w obecności jej matki i Krzysztofa Rutkowskiego. – Paweł P. był w mieszkaniu Iwony w obecności różnych osób – powiedział dla "Faktu".
B. analityk KGP rzuca nowe światło: Paweł otwierał komputer Iwony Fot. "Interwencja" Polsat / Screen
  • Emerytowany analityk Komendy Głównej Policji odniósł się do zarzutów Pawła P. Jak stwierdził, od początku było wiadome, że Paweł P. otwierał komputer Iwony Wieczorek
  • – Paweł P. był w mieszkaniu Iwony w obecności różnych osób. Nie rozumiem, dlaczego mówi się, że Paweł wszedł tam w sposób niejawny – mówi Marek Siewert
  • Według zasłużonego eksperta działania służb wobec osób związanych z Zatoką Sztuki nie przyniosą efektu. – Nie mają ze sprawą nic wspólnego – ocenia

Sprawa Iwony Wieczorek. B. analityk KGP rzuca nowe światło na sprawę

Przypomnijmy, że Paweł P. usłyszał zarzut mataczenia w sprawie Iwony Wieczorek. Zarzuca mu się "utrudnianie postępowania karnego poprzez usuwanie śladów i dowodów" oraz " zacieranie śladów przestępstwa".

Polsat News ustalił, że mężczyzna miał usuwać z komputera kobiety bliżej nieokreślone pliki.

– Tak to rozumiem (że P. ma nie rozmawiać z mediami - red.). Natomiast nie jest to formalny zakaz od śledczych, bo takiego być by nie mogło, tylko rodzaj takiej dżentelmeńskiej umowy – przekazał nam mecenas Pawła P. Krzysztof Woliński.

Jak wyjaśnił, oskarżony nie przyznał się do winy, a także złożył stosowne zeznania. Wolińska podkreślił także, że gdyby Pawel P. miał wiedzę o Wieczorek, już dawno by się nią podzielił.

Teraz sprawę komentuje Marek Siewert. Wyjaśnijmy – Siewert zasłużył się badając głośną sprawę zabójstwa generała Marka Papały. Lata temu ściągnięto go także z emerytury, by pomógł w analizowaniu sprawy Iwony Wieczorek.

– Paweł P. był w mieszkaniu Iwony w obecności różnych osób. Nie rozumiem, dlaczego mówi się, że Paweł wszedł tam w sposób niejawny – powiedział, po czym dodał: – 17 lipca 2010 r. o godz. 4:12, gdy doszło do zaginięcia Iwony, jej matka była w domu z ojczymem. To jak miał tam wejść?

– Wszedł tam w sposób jawny tego samego dnia, w godzinach między 12:00 a 14:00. Informacja, że otwierał komputer Iwony również była wiadoma od samego początku. Robił to w obecności matki Iwony i Krzysztofa Rutkowskiego – podsumował.

Wszystkie tropy prowadzą do Pawła P. B. dyrektor w KGP o sprawie Iwony Wieczorek

Były dyrektor biura kryminalnego KGP Marek Dyjasz analizował materiały i wskazywał kierunki działania w sprawie Wieczorek. – Wygląda na to, że pan Paweł nie do końca był szczery z policjantami, a wręcz obawiał się czegoś, co mogłoby skierować organy ścigania na jego osobę – powiedział dla Onetu. – Musimy w trakcie śledztwa od początku do końca przebijać się przez tę niechęć do organów ścigania, ale też sieć kłamstw, które krążą wokół tych osób – zauważył.

Dyjasz stwierdził także, że jego zdaniem Teodor N. – znany jako "mężczyzna z ręcznikiem"– nie odgrywał istotnej roli w sprawie. Poszukiwano go przede wszystkim dlatego, by dotrzeć do ostatniej osoby, która mogła widzieć kobietę.

Siewert zaś nie widzi większego celu w skupianiu się na półświatku związanym z "Zatoką Sztuki". Jak bowiem pisaliśmy w naTemat, W czwartek 22 grudnia policja weszła na teren dawnej Zatoki Sztuki w Sopocie i zabezpieczyła go taśmami. Zlecenie to wydał ten sam wydział, który bada sprawę Iwony Wieczorek. – Według mojej oceny osoby z tzw. trójmiejskiego półświatka nie mają ze sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek nic wspólnego – ocenił dla "Faktu".