Raport z kadry #3: Bramka Glika, popis Krychowiaka. Kolejny Polak w Premier League

Bramka i asysta Grzegorza Krychowiaka w barwach Lokomotiwu Moskwa sprawiły, że Polak zapracował na miano gracza meczu i trafił do jedenastki kolejki. Kamil Glik strzelił bramkę dla Benevento Calcio w szalonym meczu. . Zapraszamy na trzecią odsłonę "Raportu z kadry".
Grzegorz Krychowiak i Kamil Glik wciąż są w bardzo wysokiej formie Fot . Kuba Atys / Agencja Gazeta
Popisy Grzegorza Krychowiaka w Rosji, bramka Kamila Glika, asysta Arkadiusza Milika i sporo emocji z udziałem reprezentantów Polski. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy trzeci odcinek "Raportu z kadry". Kto jest w formie, kto ma problemy w klubie i nie gra? Czekając na Euro 2020 przyglądamy się dyspozycji Biało-Czerwonych w klubach.

Łukasz Fabiański nie ustrzegł się poważnego błędu w starciu West Ham United z Newcastle United, a jego zespół przegrał ważne starcie 2:3. Wojciech Szczęsny i jego Juventus Turyn znów zawiedli, porażka 0:1 z Atalantą Bergamo mocno komplikuje ich pozycję w tabeli. Polak zagrał cały mecz, miał urodziny, które popsuł mu Rusłan Malinowski.

Łukasz Skorupski z Bologna FC pokonali 4:1 Spezię Calcio, nasz bramkarz zagrał 90 minut. A Karol Niemczycki i piłkarze Cracovii Kraków wywalczyli cenny punkt z Legią w Warszawie (0:0), golkiper całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Jan Bednarek nie zdołał z Southampton FC awansować do finału Pucharu Anglii, Święci przegrali 0:1 z Leicester City, a polski defensor zagrał cały mecz i obejrzał żółtą kartkę. Smaku porażki zaznał też Michał Helik, jego Barnsley FC uległo 0:2 Coventry City. W Rosji Maciej Rybus wystąpił w meczu z FK Rostów (4:1) przez 90 minut, a w Polsce Kamil Piątkowski strzelił gola i miał asystę w meczu z Lechem Poznań (3:1).

Polska kolonia w Italii ma się dobrze. 90 minut zagrał w Sampdorii Genua Bartosz Bereszyński, a jego zespół ograł Hellas Werona (3:1). Paweł Dawidowicz w ekipie z Werony wystąpił w całym meczu i obejrzał żółtą kartkę. Arkadiusz Reca z Crotone FC ulegli 1:2 Udinese Calcio, a Polak zaliczył 90 minut na murawie. Bramkę dla Benevento Calcio strzelił Kamil Glik, jego zespół przegrał 3:5 szalony mecz z Lazio Rzym, a Glik sprokurował też rzut karny.

Bohaterem meczu w Rosji został Grzegorz Krychowiak, który strzelił bramkę z rzutu karnego i miał asystę w starciu z FK Rostów (4:1). Polski pomocnik został graczem meczu, a także trafił do jedenastki kolejki. Z kolei Rafał Augustyniak pauzował za kartki w pojedynku z Rubinem Kazań (0:1). Sebastian Szymański również pauzował, ale za czerwoną kartkę, jego Dynamo Moskwa pokonało 3:0 Rotor Wołgograd.

W Italii Piotr Zieliński zagrał 88 minut w hicie kolejki SSC Napoli - Inter Mediolan (1:1). Kamil Grosicki i West Bromwich Albion tym razem nie grali, a Kamil Jóźwiak w Derby County wystąpił 70 minut w meczu z Blackburn Rovers (1:2). Jakub Moder i Brighton and Hove Albion zagrają we wtorek z Chelsea Londyn. Mateusz Klich grał w poniedziałek, Leeds United 1:1 zremisowało z Liverpool FC, polski pomocnik wszedł na boisko w 79. minucie.

Przemysław Płacheta świętuje awans do Premier League ze swoim Norwich City. Kawki co prawda przegrały 1:3 z AFC Bournemouth, a Polak zagrał od 55 minuty, awans stał się jednak faktem. Dla Pogoni Szczecin po bramce strzelili w piątek Kacper Kozłowski i Sebastian Kowalczyk, a ich zespół ograł 2:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała. Ten pierwszy zagrał 71 minut, a drugi pełne 90 i obejrzał żółtą kartkę. W remisie Legii z Cracovią (0:0) Bartosz Slisz wystąpił 61 minut.

Karol Świderski w ligowym hicie z Olympiakosem Pireus zagrał 70 minut, a jego PAOK Saloniki pokonał lidera 2:0. Arkadiusz Milik zaliczył asystę, Olympique Marsylia 3:2 wygrało z FC Lorient. Krzysztof Piątek nie grał, bo cała Hertha Berlin trafiła na kwarantannę po wybuchu ogniska COVID-19. Robert Lewandowski już trenuje, ale nie został dopuszczony po kontuzji do gry. Bayern Monachium bez Polaka ograł 3:2 VfL Wolfsburg i pewnie zmierza po tytuł.

Wśród piłkarzy, których dotąd nie powołał Paulo Sousa, ale są w orbicie jego zainteresowań, Tomasz Kędziora zagrał cały mecz w hicie Szachtar Donieck - Dynamo Kijów, jego drużyna wygrała 1:0 i jest blisko mistrzostwa Ukrainy. Michał Karbownik (Brighon and Hove Albion) zagra we wtorek, a Sebastian Walukiewicz siedział na ławce Cagliari Calcio (4:3 z FC Parma). Bartosz Kapustka dla Legii Warszawa zagrał 68 minut (0:0 z Cracovią), a Jakub Kamiński z Lecha Poznań (1:3 z Rakowem Częstochowa) pauzował za kartki.