Rozenek-Majdan dla naTemat z ważnym apelem do dzieci i młodzieży: Proście o pomoc

Joanna Stawczyk
01 czerwca 2022, 18:56 • 1 minuta czytania
W tegoroczny Dzień Dziecka Małgorzata Rozenek-Majdan pojawiła się na uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży. Ta ważna inicjatywa jest finansowana przez darczyńców Fundacji TVN. Gwiazda w rozmowie z naTemat zwróciła się z apelem do najmłodszych, którzy potrzebują wsparcia.
Małgorzata Rozenek-Majdan zaapelowała do młodzieży. "Proście o pomoc" Fot. Beata Zawadzka/East News

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google


Fundacja TVN zatroszczy się o najmłodszych

Z okazji 20. urodzin TVN24 Fundacja TVN podjęła decyzję o budowie Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Powstaje przy ul. Aleja Dzieci Polskich 20 w Warszawie. Jest to przełomowa inicjatywa, gdyż będzie to pierwsze tego typu miejsce w Polsce.

Jest tworzone w porozumieniu i na terenie Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jego budowa ruszyła w 2021 roku, a zakończyć się ma pod koniec 2023 roku. Prace na budowie idą pełną parą. Na centrum lecznicze nieustannie zbierane są fundusze. Warto nadmienić, że oprócz Centrum Psychiatrii do budynku zostanie przeniesiona Klinika Onkologii.

– To dla nas bardzo ważny i wzruszający dzień – powiedziała prezeska Fundacji TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska w środę (1 czerwca ) podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego (dokument umieszczono w specjalnej kapsule w fundamentach budowy, został symbolicznie zamurowany przez zaproszonych na uroczystość gości).

Jaką pomoc będzie oferowało Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży? Na sześciu tysiącach metrów kwadratowych znajdą się oddziały stacjonarne, detoksykacji, poradnie dzienne i gabinety terapii.

Znajdzie się też oddział pobytu dziennego, który zapewni pomoc około 30 pacjentom dziennie oraz oddział pobytu stacjonarnego dysponujący 32 łóżkami (w tym sześcioma łóżkami na oddziale obserwacji, czterema łóżkami na oddziale detoksykacji oraz 22 łóżkami na oddziale szpitalnym).

W Centrum będzie również działać poradnia psychiatryczna mieszcząca trzy gabinety lekarskie, dwa gabinety terapii grupowej, gabinet terapii rodzinnej, gabinet seksuologa oraz gabinet zabiegowy.

Małgorzata Rozenek-Majdan wspiera najmłodszych

Małgorzata Rozenek-Majdan w ciągu ostatnich lat spróbowała rozmaitych aktywności zawodowy - nie tylko tych związanych z telewizją. Poza byciem prezenterką, influencerką z powodzeniem spełnia się jako bizneswoman, prowadząc swoje butiki.

Ostatnio natomiast gwiazda, która jest mamą trójki dzieci i szczęśliwa żoną, stworzyła kurs macierzyństwa i konto na Instagramie "macierzynstwo_rozenek" sygnowane swoim nazwiskiem. Tam uczy, jak być świadomą mamą.

Rozenek-Majdan wykorzystuje swoje możliwości i zasięgi również w ważnych, społecznych celach. Niedawno założyła własną fundację - MRM Fundacja, która koncentruje się na walce o łatwiejszy dostęp korzystania z in vitro w Polsce.

Zaangażowanej gwiazdy nie mogło zabraknąć też na uroczystości w Centrum Zdrowia Dziecka. Tam dopytaliśmy ją o to, jakie słowa skierowałaby do najmłodszych, którzy nie czują wsparcia rodziny, są zagubieni i pozostawieni sami sobie. To najczęściej odbija się na ich psychice i niestety nieraz potrafi zaprowadzić do depresji i innych chorób, a w skrajnych przypadkach do chęci odebrania sobie życia.

– Przede wszystkim najważniejsze, żeby młodzież miała poczucie, że nie jest sama. Nie każdy ma to szczęście, żeby urodzić się we wspierającej rodzinie i mieć ich wsparcie za plecami – powiedziała gwiazda w rozmowie z naTemat.

– Jest wiele różnych fundacji, stowarzyszeń, organizacji i miejsc, które mogą pomóc i młodzieży i dzieciom. Po prostu proszę o to, żebyście zawsze prosili o pomoc, jak jej potrzebujecie. Musicie myśleć o tym, że tak naprawdę najlepsze przed wami v zaapelowała Rozenek-Majdan.

Jako, że uroczystość w budującym się Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży odbyła się 1 czerwca w Dzień Dziecka, postanowiliśmy zapytać żonę Radosława Majdana i mamę Tadeusza, Stanisława i Henryka o to, jaką dziecięcą cechę według niej powinniśmy pielęgnować w sobie jako dorośli ludzie.

– Radość życia i energia. To jest coś takiego, na co pozwalam sobie bardzo często. To, że pozwalam cieszyć się swojemu wewnętrznemu dziecku powoduje, że jako odpowiedzialny, dorosły znajduję siłę i radość w codziennych rzeczach. Najważniejsze jest to, żebyśmy cieszyli się życiem i pozwalali sobie na to – podkreśliła.

Czytaj także: https://natemat.pl/398497,dorota-wellman-o-depresji-wsrod-dzieci-i-mlodziezy