Projekt skierowany jest do osób zakażonych wirusem HCV oraz ich najbliższych. Jego celem jest dostarczenie pacjentom z WZW C informacji zarówno o samej chorobie, jak i dostępności nowoczesnego leczenia, w formie jakiej najczęściej poszukują w sieci, czyli bezpośredniej relacji innych pacjentów. Projekt wspierają swoją wiedzą czołowi eksperci, zajmujący się leczeniem i opieką nad pacjentami z HCV.

Informacje i porady uzyskane za pośrednictwem niniejszego serwisu nie zastępują wizyty u lekarza i nie mogą być traktowane jako sposób uzyskania diagnozy lekarskiej.

Projekt ma charakter edukacyjny i nie służy reklamie produktów leczniczych, w związku z tym informacje i wpisy na niniejszym serwisie nie mogą zawierać nazw lub odesłań do produktów leczniczych.

To oni zdają relację z leczenia terapią trójlekową dzień po dniu

Poznaj blogujących pacjentów

Lusia

Lusia, lat 22, leczy WZW C terapią trójlekową – studentka medycyny, u której chorobę zdiagnozowano jeszcze przed ukończeniem 2. roku życia. W dzieciństwie dwukrotnie przeszła leczenie interferonem i rybawiryną.

Łukasz M.

Łukasz M., lat 28, z wykształcenia technik komputerowy. Mieszka i pracuje w Lublinie. O swojej chorobie dowiedział się rok temu, chociaż pierwsze objawy WZW C dawały o sobie znać już 4 lata wcześniej. Terapia trójlekowa jest jego pierwszą. Miłośnik aktywnego trybu życia – regularnie uprawia sport i dba o zdrową dietę.

MINUS, czyli DUŻY PLUS

Przeczytaj relacje pacjentów, którzy zakończyli terapię trójlekową HCV

Mirosław z Lublina

Mirosław z Lublina, Lat 26, leczy WZWC terapią trójlekową - absolwent administracji, obecnie pracownik biura projektowego. Pracuje i mieszka w Lublinie.

Grażyna M.

Lat x>50 - z zawodu pedagog, matka dwójki dzieci i babcia trojki wnucząt. O tym, że choruje na WZW C dowiedziała się 11 lat temu. W tym czasie przeszła terapię dwulekową. Na blogu dzieli się swoimi spostrzeżeniami dot. choroby WZW C oraz terapii trójlekowej.

Wpisy na blogach pacjentów

Moje WZW C: OSTATNI INTERFERON

48. zastrzyk podany! Napiszę to nawet słownie… CZTERDZIESTA ÓSMA dawka (i mam nadzieję, że ostatnia) już za mną! Nie będę ukrywać, że interferon i tak postanowił należycie się ze mną pożegnać. Nie omieszkał pozostawić po sobie miłych wspomnień. Tak więc w piątek (16.01.2015) moimi głównymi towarzyszami w ciągu dnia byli: mój „przyjaciel” – ból głowy i jego koleżanki – „bóle stawów i mięśni”.

Moje WZW C: Biopsja i inne ciekawe metody...

W styczniu 2014 zostałem przyjęty do szpitala w celu przeprowadzenia biopsji (pobierają fragment wątroby taką wieeelką igłą). Pobrany fragment ma za zadanie określić stopień zwłóknienia wątroby czyli innymi słowy - jak bardzo jest źle :) Tradycyjnie cały pobyt w szpitalu trwa 3 dni. Pierwszego dnia przygotowują do zabiegu i nic wielkiego się nie dzieje.

Moje WZW C: Walka zakończona! Minus! Jestem zdrowy!

Z nieukrywaną radością i tak naprawdę trudnym do opisania stanie pragnę podzielić się swoim wielkim szczęściem! Dzwonili dzisiaj do mnie z mojej Kliniki z wiadomością, że mam MINUSA! Moja terapia trójlekowa okazała się skuteczna, zostałem wyleczony z WZW C! Pół roku po zakończeniu terapii nie mam już wirusa we krwi.

P.S. Moje refleksje po walce z sublokatorem i po ostatnim biegu…

W czasie terapii toczymy walkę. A ona, jak każda, wyniszcza nas. Zatem poza walką musimy żyć w takiej aktywności, na jaką nasz organizm pozwala. Nie należy robić nic ponad siły. W innym przypadku osłabiamy siły do walki z chorobą, która jest naszym celem nadrzędnym.

Aktualności

Czego możesz jeszcze nie wiedzieć o HCV…

Czy wiesz, że wirus HCV występuje w 6 odmianach zwanych genotypami? Więcej na ten temat dowiesz się z Vademecum HCV.

ZADAJ PYTANIE EKSPERTOWI

Mapa ośrodków leczących pacjentów z WZW C terapią trójlekową
Poznaj ekspertów Programu „Moje WZW C”

Dr hab. n. med. Krzysztof Tomasiewicz

Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Dr hab. n. med. Anna Piekarska

Kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Dr Maciej Skibiński

Psycholog, psychoterapeuta, doktor nauk medycznych

Mariola Wiejak

Specjalistka Pielęgniarstwa Zachowawczego

Partnerzy projektu

Niniejsza strona została stworzona dzięki wsparciu finansowemu MSD Polska Sp. z o.o. Informacje na niej zawarte są wyłącznie opiniami autorów.