Dramatycznie słaby sondaż dla Ruchu Palikota. Poniżej progu wyborczego

Najnowszy sondaż nie oszczędza partii Janusza Palikota. Ruch Palikota spadł poniżej progu wyborczego.
Najnowszy sondaż nie oszczędza partii Janusza Palikota. Ruch Palikota spadł poniżej progu wyborczego. Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta
Niewiele czasu potrzeba było, by partia Janusza Palikota odczuła sondażowe efekty ostatnich zawirowań. I to bardzo dotkliwie. W najnowszym badaniu Homo Homini, Ruch Palikota nie łapie się nawet do Sejmu. Palikot i spółka nie przekraczają 5-procentowego progu wyborczego.

Z opublikowanego przez "Rzeczpospolitą" sondażu wynika, że liderem jest Platforma Obywatelska. PO prowadzi z 30-procentowym poparciem. Ciekawi fakt, że zakończone sukcesem negocjacje w Brukseli przysporzyły Donaldowi Tuskowi i ekipie zaledwie 1 punkt procentowy poparcia.

Zobacz: Janusz Palikot: Będziemy walczyli z kure****** politycznym


Traci za to Prawo i Sprawiedliwość, za którym opowiada się 27 procent wyborców (spadek o 3 punkty procentowe). Od wyborów powoli rośnie poparcie dla SLD, które aktualnie może pochwalić się poparciem wśród 13 procent głosujących Polaków (bez zmian).

Powodów do radości nie ma za to Janusz Palikot, który nie pokłada wielkiej wiary w sondażach. Ten jednak powinien dać mu do myślenia, bowiem Ruch Palikota, który poprzednio miał 7 procent poparcia, teraz stracił go jeszcze więcej. Na chwilę obecną wynosi zaledwie 4 procent, co znaczy, że gdyby wybory odbyły się dzisiaj, Palikota zabrakłoby nawet w Sejmie.

To zapewne efekty zamieszania wokół nieudanego odwołania Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu. Palikotowi puściły nerwy i od tego czasu język jego polityki pozostawia wiele do życzenia. Polityk stwierdził, że "może Wanda Nowicka chce być zgwałcona". Niewiele później znów rzucał mocnymi słowami, mówiąc o walce z "kure****** politycznym".


Sprawdź: Grodzka, Nowicka i Biedroń w PO? Poseł Szejnfeld: Moglibyśmy ich przyjąć

Zachowanie Janusza Palikota nie podoba się nie tylko wyborcom, ale osobom z jego partii. – To była obrzydliwa i kompromitująca wypowiedź. Bardzo źle się czuję z tą sytuacją, ale nie chcę deklarować pochopnie, czy odejdę z klubu – mówiła w rozmowie z naTemat posłanka Ruchu Palikota Halina Szymiec-Raczyńska.

źródło: "Rzeczpospolita"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...