Szydło "zatweetowała" po angielsku, ale Polacy są bezlitośni. "Pojęcia nie ma, co jej ktoś wkleił"
"Jak już piszecie Beacie tweety po angielsku, to niech to robi ktoś, kto zna ten język lepiej niż na poziomie A2" – tak brzmi jeden z komentarzy pod wpisem europosłanki Prawa i Sprawiedliwości. Beata Szydła opublikowała na Twitterze post, w którym odnosi się do budowy gazociągu Nord Stream 2. Apeluje w nim o nałożenie sankcji na Rosję.
Budowie gazociągu przeciwne są Polska, Ukraina, państwa bałtyckie i Stany Zjednoczone. Ich zdaniem projekt ten uzależni Europę od Kremla. Za budową są natomiast m.in. Niemcy i Austria.
– Gazociąg Nord Stream 2 jest dla Niemiec kluczowym projektem, tak jest on kwalifikowany przez analityków niemieckich i przedstawicieli władz Niemiec – mówiła dwa dni temu rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa w wywiadzie dla telewizji RT Deutsch. Zaznaczyła, że to projekt biznesowy, a nie polityczny.
Angielski Beaty Szydło
Internautów wyraźnie nie zainteresowała treść wpisu. Skupili się na tym, że jest on napisany w języku angielskim. "Trzeba jej przetłumaczyć. Przecież ona pojęcia nie ma co jej tam ktoś wkleił", "Kto ci to Becia napisał?", "Wow! Kopiuj i wklej opanowane. Brawo", "OK, a teraz odmień 'być' po angielsku, ale samodzielnie, no?" – piszą internauci.Komentujący nie zostawili na Szydło suchej nitki. "Gat demet, jestem anglistą, 5 klasa podstawówki, unikalny poziom 'podstawowy, bardzo dobry' stworzony na potrzeby PiS, którego pionierem była Kempa. Wyobraziłam sobie poważne negocjacje z takim poziomem zaawansowania języka a Beatę jako hard kor negołszijejtor" – drwi jedna z osób.
Błędy językowe Szydło
To nie pierwszy raz, kiedy internauci zwracają uwagę na znajomość angielskiego Beaty Szydło. W 2017 roku, kiedy żołnierze amerykańskiej armii zostali oficjalnie powitani w Polsce przez władzę, z ust Szydło padły tylko trzy słowa po angielsku. W tym krótkim zdaniu ówczesna premier popełniła błąd.Później Beata Szydło zapewniała, że w związku ze startem w wyborach do PE cały czas uczy się angielskiego. Tymczasem, kiedy była premier usłyszała pytania w tym języku podczas konferencji prasowej, wydawała się mocno skonsternowana.