nt_logo

Gubisz się w ofercie HBO Max? Oto 8 nowości, które zagwarantują ci udany seans

Zuzanna Tomaszewicz

09 marca 2022, 14:40 · 7 minut czytania
W końcu doczekaliśmy się wejścia platformy HBO Max do naszego kraju. Choć nowy serwis daje nam wiele odgrzewanych kotletów, znajdziemy w nim też nowości, którym warto poświęcić swój czas. Od filmowych blockbusterów, aż po serialową adaptację dystopijnej powieści.


Gubisz się w ofercie HBO Max? Oto 8 nowości, które zagwarantują ci udany seans

Zuzanna Tomaszewicz
09 marca 2022, 14:40 • 1 minuta czytania
W końcu doczekaliśmy się wejścia platformy HBO Max do naszego kraju. Choć nowy serwis daje nam wiele odgrzewanych kotletów, znajdziemy w nim też nowości, którym warto poświęcić swój czas. Od filmowych blockbusterów, aż po serialową adaptację dystopijnej powieści.
Jakie filmy i seriale warto obejrzeć na HBO Max? [LISTA] Fot. kadr z serialu "Stacja jedenasta" i filmu "Diuna"
  • We wtorek 8 marca, czyli w Międzynarodowy Dzień Kobiet, do Polski w końcu dotarło HBO Max. Jakie filmy i seriale są warte obejrzenia?
  • Redakcja naTemat wybrała tytuły, które powinny spodobać się widzom.
  • Na naszej liście znajdziecie m.in. "Diunę", animowany serial "Harley Quinn" i komediowe "Życie seksualne studentek".

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google

HBO GO odeszło w zapomnienie, a jego miejsce zajęło nowe, długo wyczekiwane HBO Max. W ofercie platformy znajduje się wiele ciekawych tytułów, a ich całościowa liczba może przyprawić subskrybentów o zawrót głowy. Dlatego jako redakcja naTemat wybraliśmy dla Was 8 produkcji, które powinny zapewnić Wam miły seans.

1. Diuna

Jeżeli ominął Was seans w kinie, a chcielibyście nadrobić zaległości, na HBO Max możecie obejrzeć "Diunę" w reżyserii Denis Villeneuve, który w swoim stylu zinterpretował powieść autorstwa Franka Herberta. Kanadyjski filmowiec znów udowodnił, że z blockbustera da się zrobić sztukę.

Z rozkazu Imperatora ród Atrydów musi opuścić rodzinną planetę, aby przejąć pieczę nad oddaną mu w lenno pustynną planetą Arrakis (Diuną), czyli najbardziej strategicznym miejscem w galaktyce. To tam właśnie pod warstwami piasku znajdują się największe złoża przyprawy - melanżu, który jest halucynogenną substancją, mającą zastosowanie w procesie przedłużania życia.

Przed wyruszeniem na Arrakis młodego Paula, syna księcia Leto z rodu Atrydów, nawiedzają koszmary senne przewidujące najbliższą przyszłość. Matka chłopaka, Jessica, podejrzewa, że jej pierworodne dziecko jest Kwisatz Haderachem, mesjaszem naginającym czas i przestrzeń.

Pustynna planeta w barwach sepii, niezwykły popis aktorstwa ze strony Rebecci Ferguson i Timothée'ego Chalamet, a także podniosła i wywołująca dreszcze na skórze muzyka w wykonaniu Hansa Zimmera - "Diunę" po prostu trzeba zobaczyć.

Oprócz wyżej wspomnianych aktorów w obsadzie znaleźli się m.in. Oscar Isaac ("Ex Machina"), Jason Mamoa ("Aquaman"), Zendaya ("Euforia"), Stellan Skarsgård ("Czarnobyl"), Javier Bardem ("To nie jest kraj dla starych ludzi") i Josh Brolin ("Sicario).

2. Stacja jedenasta

"Stacja jedenasta" to pozycja, która snuje opowieść o upadku cywilizacji wywołanym przez siejącą spustoszenie pandemię grypy. Akcja serialu stworzonego na podstawie prozy kanadyjskiej powieściopisarki Emily St. John Mandeli przenosi nas do regionu Wielkich Jezior w Ameryce Północnej. To tam właśnie osiedlili się ludzie po wybuchu śmiercionośnej zarazy, która zabiła 99.9 proc. ludzkiej populacji.

Główną bohaterką jest Kirsten Raymond, która na własnych oczach widziała, jak ludzie doznawali nagłego ataku serca i jak w ciągu zaledwie miesiąca cała dotychczas znana jej cywilizacj umarła. Po dwudziestu latach od tamtych zdarzeń kobieta wiedzie koczowniczy tryb życia, stale podróżując z jednego miejsca do drugiego w towarzystwie trupy aktorów.

Na tym jednak kończy się sielanka. Grupa artystów spotyka na swej drodze tajemniczego proroka, który jest przywódcą złowieszczego kultu. Okazuje się, że jednego z członków trupy łączy mroczna przyszłość z napotkanym kaznodzieją.

Reżyser serialu Patrick Somerville w subtelny sposób lawiruje pomiędzy teraźniejszością a retrospekcjami, dzięki czemu możemy dowiedzieć się, jak za dawnych czasów wyglądało życie bohaterów oraz jak się zmienili. "Stacja jedenasta" próbuje odpowiedzieć również na pytanie, jakie znaczenie dla ludzi ma sztuka.

W obsadzie znaleźli się m.in. Mackenzie Davis ("Blade Runner 2049"), Himesh Patel ("Yesterday"), Lori Petty ("Na fali") i Gael García Bernal ("I twoją matkę też").

3. Matrix Zmartwychwstania

"Matrix Zmartwychwstania" to sequel trylogii sióstr Wachowskim. Tym razem za nakręcenie tytułu odpowiada wyłącznie połowa duetu reżyserskiego, czyli Lana. Filmowczyni powraca do historii Neo, który miał być przepowiedzianym wybrańcem. Warto wspomnieć, że w filmie "Matrix Rewolucje" dalsze losy bohatera były nieznane (przypuszczano, że nie żyje).

Tytuł nowej produkcji Wachowskiej sam wskazuje na to, że Neo (Keanu Reeves) przeżył i wrócił do Matriksa jako twórca niezwykle popularnej gry komputerowej, która jest wiernym odwzorowaniem jego wspomnień. Mężczyznę wciąż nawiedzają obrazy z czasów walki z Agentem Smithem i życia poza Macierzą.

Któregoś dnia Neo spotyka w kawiarni Trinity (Carrie-Anne Moss), miłość swojego życia. Ona także przeżyła walkę z mątwami i jest teraz uwięziona w wirtualnej rzeczywistości. "Zmartwychwstania" burzą dotychczasowe status quo, zadając widzowi pytanie o to, czy istnieje tylko jeden wybraniec.

"Oglądając nową część "Matrixa" właściwie stajemy się jak Neo. Gubimy tropy, pogrążamy się w chaosie, trochę już sami nie wiemy, co jest prawdą, a co iluzją. I ponownie stajemy przed wyborem. Niebieska czy czerwona tabletka?" – czytamy w recenzji Alicji Cembrowskiej w naTemat.

Co więcej, kontynuacja trylogii stanowi po części prześmiewcze spojrzenie na współczesne czasy, gdzie ludzie porozumiewają się młodzieżowym slangiem i wszędzie strzelają sobie selfie.

4. Życie seksualne studentek

Jeśli brakuje Wam w telewizji seriali podobnych do "Sex Education", to właśnie znaleźliście odpowiedni tytuł, który wypełni tę pustkę. "Życie seksualne studentek" jest jak połączenie hitu Netfliksa z kultowymi "Dziewczynami". Absolwentka "The Office", czyli aktorka Mindy Kaling, powraca w roli reżyserki i po "Jeszcze nigdy..." zabiera widzów do kampusu studenckiego, gdzie buzują nieposkromione hormony.

Kimberly (Pauline Chalamet) opuszcza rodzinne miasteczko w Arizonie, aby spełnić swoje marzenie o studiowaniu. Niestety jej rodziny nie stać na stałą opłatę czesnego, dlatego dziewczyna między zajęciami na uczelni musi dorabiać w lokalnej kawiarni.

W akademiku Kimberly zostaje przydzielona do pokoju z trzema dziewczynami. Leighton (Reneé Rapp) pochodzi z wyższych sfer i wciąż obawia się powiedzieć bliskim o tym, że jest lesbijką. Bela (Amrit Kaur) to Hinduska, która za wszelką cenę chce zostać komediantką (ta postać wzorowana jest na samej Kalling). Ostatnia ze studentek, Whitney (Alyah Chanelle Scott), nie chce narobić kłopotów swojej mamie, która zasiada w Senacie, ale i tak kontynuuje romans z trenerem swojej drużyny piłkarskiej.

"Życie seksualne studentek" rozkręca się wraz z drugim odcinkiem. Żarty mogą wydawać się sztywne, ale taka jest konwencja serialu. Kalling wie dokładnie kiedy rozśmieszyć widza, a kiedy skłonić go do głębszej refleksji na temat molestowania, nierówności płci i seksualności.

5. Dziewczyna przede mną

"Dziewczyna przede mną" to thriller psychologiczny w stylu Alfreda Hitchcocka, w których zakochają się fani "Dziewczyny z pociągu" i "Kobiety w oknie". Miniserial powstał w oparciu o docenioną przez zagranicznych krytyków powieść autorstwa JP Delaney’ego.

Jane właśnie udało się wynająć ogromny dom przy ulicy One Folgate Street, który zaprojektowano w minimalistycznym stylu. Warunkiem zamieszkania w nowym lokum jest przestrzeganie zasad, które wytyczył bohaterce jego właściciel, czyli Edward.

Po pewnym czasie kobieta na własną rękę odkrywa sekrety skrywane przez mężczyznę. Okazuje się, że poprzednia lokatorka była bardzo podobna do niej. Atmosfera panująca w nowym domu zaczyna coraz bardziej niepokoić Jane, która zmuszona jest skonfrontować się z Edwardem.

Twórcy serialu "Dziewczyna przede mną" zachęcają widza do podjęcia śledztwa oczami głównej bohaterki. W obsadzie widzimy m.in. Gugu Mbatha-Raw ("Belle"), Davida Oyelowo ("Selma"), Bena Hardy'ego ("Bohemian Rhapsody") i Jessicę Plummer ("Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach?").

6. Nasza bandera znaczy śmierć

Lubicie twórczość Taiki Waititiego? Jeżeli tak, to "Nasza bandera znaczy śmierć" Was nie zawiedzie. Serial stanowi parodię prawdziwej historii o rozpieszczonym arystokracie, któremu zachciało się zostać piratem. Stede Bonnet zbiera grupę oprychów i wyrusza z nimi na morze, gdzie czekać na nich będą nietypowe przygody.

Jest rok 1717. Bonnet, który ma dosyć życia w przepychu, chce udowodnić swojej zamożnej rodzinie, że potrafi zadbać o samego siebie. Ambicji mu nie brakuje, dlatego też od razu mianuje siebie kapitanem pirackiego statku Revenge. Nie mając bladego pojęcia o byciu prawdziwym piratem, decyduje się z marszu wypełniać misje, którego są ponad jego siły. Do tego okazuje się, że jego załoga nie należy do najbystrzejszych.

Bennet spotyka na swojej drodze niesławną legendę, czyli Edwarda Teacha, zwanego w światku przestępczym Czarnobrodym. W postać złowieszczego pirata wcielił się sam Taika Waititi.

W serialu możemy poznać komediowy talent Rhysa Darby'ego ("Jestem na tak"), Joela Frya ("Cruella"), Kristiana Nairna (Hodor z "Gry o Tron"), Ewena Bremnera ("Trainspotting"), Rory'ego Kinneara ("Penny Dreadful") oraz Freda Armisena ("Portlandia").

7. Następstwa

"Następstwa" to debiutancki film kanadyjskiej aktorki Megan Park, którą widzowie mogą kojarzyć z seriali "Tajemnica Amy". W swoim dziele świeżo upieczona reżyserka koncentruje się na problemach nastolatków, którzy przeżyli szkolną strzelaninę.

Zbuntowana Vada właśnie wybiera się na poranne zajęcia do szkoły. Przed wejściem do liceum spotyka swojego najlepszego przyjaciela Nicka, z którym prowadzi krótką rozmowę o kawie i wypróżnianiu się. Ot nic nieznaczący small talk. Podczas lekcji dziewczyna dostaje SMS-a od swojej młodszej siostry, która dostała miesiączki. Nastolatka opuszcza więc salę, aby z nią porozmawiać.

Przed powrotem do sali lekcyjnej Vada udaje się do łazienki, gdzie spotyka najpopularniejszą dziewczynę w szkole – Mię. Aż do tego momentu dziewczyny nic ze sobą nie łączyło. Na korytarzu słychać wystrzały z karabinu i paniczny wrzask uczniów. Życie Vady i Mii wywraca się do góry nogami w ciągu zaledwie kilkunastu minut.

Park udało się osiągnąć coś, co w wielu wcześniejszych filmach o szkolnych strzelaninach zostało pominięte. Reżyserka z rzetelną precyzją stworzyła psychologiczne portrety uczennic, którym udało się przeżyć masakrę. Do projektu zaangażowała m.in. Jennę Ortegę ("Ty"), Maddie Ziegler (tancerkę znaną z teledysków Sii), Shailene Woodley ("Gwiazd naszych wina"), Julie Bowen ("Współczesna rodzina") i Will Ropp ("Drama drama").

8. Harley Quinn

Harley Quinn znamy z "Legionu samobójców". Grała ją tam utalentowana Margot Robbie. W serialu DC, który znajduje się w ofercie HBO Max, była dziewczyna Jokera zrywa z filmowym wizerunkiem i rzuca się w wir przygód, o którym aktorskie produkcje mogły co najwyżej pomarzyć.

Serial animowany "Harley Quinn" skupia się na losach tytułowej bohaterki, która po zerwaniu ze swoich chłopakiem, chce mu dać jasno do zrozumienia, że go nie potrzebuje. Panna Quinn zbiera drużynę złoczyńców i zaprzyjaźnia się z Poison Ivy. Relacje obu kobiet na przestrzeni odcinków zmieniają się w gorący romans.

Ta kreskówka to coś dla fanów krwawych bijatyk, ciętego języka i komedii pomyłek. Głosu następującym bohaterom użyczyli: Harley Quinn (Kaley Cuoco z "Teorii wielkiego podrywu"), Poison Ivy (Lake Bell z "Sex Story"), Joker (Alan Tudyk z "Łotra 1"), Batman (Diedrich Bader z "Bogatych biedaków"), Strach na wróble (Rahul Kohli z "Nocnej mszy") i Pingwin (Wayne Knight z "Parku Jurajskiego").

Czytaj także: https://natemat.pl/391865,24-filmy-ktore-wyjda-w-2022-roku-lista