Dotacja tuż przed odwołaniem. "Super Express" Szydło przyznała pieniądze szkole męża

Szkoła męża byłej premier dostała rządową dotację – donosi "Super Express".
Szkoła męża byłej premier dostała rządową dotację – donosi "Super Express". Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta
Czy gdyby chodziło o jakąkolwiek inną szkołę, równie łatwo poszłoby z rządową dotacją? Na to pytanie odpowiedzi brak. "Super Express" ustalił, że niedługo przed odejściem ze stanowiska premiera Beata Szydło podpisała decyzję o przyznaniu ponad 2 mln zł szkole w Oświęcimiu, w której nauczycielem jest jej mąż. Pieniądze pochodziły z rezerwy budżetowej.

Suma 2,4 mln zł ma być przeznaczona na dofinansowanie budowy nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu. Inwestycja jest niezbędna - argumentuje dyrekcja placówki - bo budynki szkoły są oddalone od siebie o kilka kilometrów. Czy fakt, iż nauczycielem w tej szkole jest Edward Szydło miał jakieś znaczenie przy przyznawaniu dotacji? Dyrekcja szkoły nie odpowiedziała.

Kancelaria Premiera zaś wyjaśnia, iż to wojewoda małopolski wnioskował o dotację do Beaty Szydło, a ona wydała pozytywną decyzję. Data decyzji to 7 września 2017 r., gdy już wiadomo było, iż rząd czeka głęboka rekonstrukcja, łącznie z wymianą premiera.

Edward Szydło to z zamiłowania myśliwy, ogrodnik pszczelarz, a z wykształcenia historyk. Jest dyrektorem Społecznej Szkoły Zarządzania i Handlu w Oświęcimiu. Prowadzi także zajęcia w oświęcimskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Oboje mieszkają w Przecieszynie. Małżeństwem są od 1987 r., mają dwóch synów.


źródło: se.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...